Odstąpienie od umowy

Dla nas najważniejsza jest Państwa satysfakcja z zakupów, dlatego też mając na względzie ogólne zasady wynikające z przepisów dotyczących zawarcia umowy na odległość zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2 w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, maja Państwo prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy. Wychodząc naprzeciw naszym klientom okres odstąpienia od umowy wydłużyliśmy do 14 dni. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym stanie.
 
W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar prosimy kierować na adres:

Allegro Vertriebsgesellschaft mbH
Heerstr. 339
13593 Berlin

z dopiskiem „Zwrot”, lub mogą Państwo bezpośrednio u nas zamówić kuriera w celu odebrania zwracanego towaru.
 
Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki mają być zwrócone pieniądze.
My ze swojej strony dokonujemy zwrotu ceny produktu zaś koszty przesyłki oraz inne koszty uboczne transakcji nie podlegają zwrotowi. Zwrotu towaru dokonują Państwo na swój koszt, a przesyłki zwrotne za pobraniem nie będą przez nas odbierane.


Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się z nami w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych Państwa roszczeń z tytułu uszkodzenia przesyłki w transporcie.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel